چطور با موزیک زبان خود را تقویت کنیم؟

موسیقی در سبک‌های مختلف پاپ و ملایم عاشقانه تا موزیک‌های راک و خشن می‌تواند به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز کمک کند. تنها کافیست موزیکی که دوست دارید و از گوش دادن به آن لذت می‌برید را پخش کنید و با آن، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. در ادامه یادگیری زبان با آهنگ و آهنگ‌های مناسب برای این کار را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دلایل یادگیری زبان با آهنگ انگلیسی

آهنگ انگلیسی چطور به یادگیری زبان کمک می‌کند؟ آیا بر تقویت زبان ما تاثیر دارد؟ استفاده از موسیقی در انواع کلاس‌های زبان روشی مرسوم برای آموزش زبان انگلیسی است؛ زیرا آهنگ‌ها در تقویت زبان و یادگیری لغات جدید سهم بزرگی را به خود اختصاص می‌دهند. موسیقی هنری است که اغلب افراد جامعه به خوبی با آن ارتباط برقرار می‌کند. موسیقی افراد با سلایق مختلف را به خود جذب می‌کند و گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی زبان مورد علاقه‌ می‌تواند ضمن لذت بالایی که به افراد می‌دهد، در یادگیری زبان انگلیسی نیز به آن‌ها کمک کند.

یادگیری زبان

• محققان یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از موسیقی را راهی مناسب و موثر در تقویت و آموزش بهتر لغات می‌دانند که به یادگیری گرامر و املا نیز کمک می‌کند. گوش دادن موسیقی کلاسیک با تکیه بر “اثر موتزارت” توانایی و عملکرد افراد را در زمینه‌های مختلف از جمله یادگیری زبان انگلیسی تقویت می‌کند.د در موسیقی‌های مختلف اصطلاحات و کلمات محاوره‌ای زیادی آورده شده است که به آشنایی با زبان روزمره افراد بومی منطقه کمک می‌کند.

• با گوش دادن به موسیقی زبان انگلیسی به خوبی با تلفظ کلمات و لهجه انگلیسی آشنا خواهید شد.

• موسیقی به راحتی در خاطر می‌ماند به همین دلیل با تکرار موسیقی واژگان و اصطلاحات در ذهن ماندگار می‌شوند و به راحتی می‌توانید کلمات و عبارات را به ذهن بسپارید به طوری که فراموشی آن‌ها پس از مدتی ممکن نخواهد بود.

• می‌گویند موسیقی زبان ملت‌هاست. هر کسی در هر جای دنیا می‌تواند با موسیقی خو بگیرد و جذب ریتم‌هایی شود که به وی آرامش می‌دهد. موسیقی تاثیر بسیاری بر روی خلق و خوی و سلامت ذهن و جسم دارد، به راحتی با احساسات گره می‌خورد و به همین دلایل به آسانی به ذهن سپرده می‌شود.

• برای یادگیری زبان انگلیسی باید زمان مشخصی را در طول روز به آن اختصاص دهید که ممکن است دلایل مختلف برنامه ریزی برای آن سخت باشد. موسیقی روشی برای یادگیری است که در هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را در زندگی خود جای دهید. موسیقی شما را خسته نمی‌کند و نوعی سرگرمی به حساب می‌آید.

• هر موسیقی برای هر کشور و هر زبانی فرهنگ و احساسات آن کشور را نیز در خود جای داده است. با یادگیری زبان از طریق موسیقی می‌توانید با این عواطف و فرهنگ‌ آشنا شوید.

نحوه یادگیری زبان با آهنگ

هر روش یادگیری زبان مراحل خاص خود را دارد و ما نمی‌توانیم بدون روشی درست، به خوبی زبان بیاموزیم. برای یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ بهتر است مراحل زیر را طی کنید:

  1. آهنگ‌های ساده‌ای را پخش کنید و برای اولین بار تنها آن را پخش کنید تا با ریتم آن آشنا شوید.
  2. در مرحله دوم موسیقی را پخش کنید و با دقت بیشتری به لغات آهنگ توجه کنید. کلماتی که می‌شنوید را یادداشت کنید و با متن تمام آهنگ مقایسه کنید. آهنگ را بخش بخش کنید و اگر لازم بود آن را چندین بار گوش دهید.
  3. در آخرین مرحله، با موزیک بخوانید. چند بار آن را تکرار کنید تا به خوبی لغات در ذهنتان حک شوند.

اصول یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ

اصول خاصی برای آموزش زبان انگلیسی با آهنگ وجود دارد که عدم رعایت آن‌ها به عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی و دلزدگی از این نوع آموزش زبان ختم می‌شود. در هنگام یادگیری زبان با آهنگ انگلیسی حتما به اصول و موارد زیر توجه داشته باشید:

  • آهنگی را انتخاب کنید که دوست دارید. انتخاب آهنگ‌هایی که به آن‌ها علاقه ندارید خسته کننده است و انرژی‌تان برای ادامه راه را از شما می‌گیرد.
  • در اوایل یادگیری کلمات انگلیسی با آهنگ سعی کنید از آهنگ‌هایی که ریتم تند دارند مانند رپ و راک، بپرهیزید. کلمات زیادی در هر ثانیه این موزیک‌ها استفاده شده‌اند که در مراحل ابتدایی آموزش فهم و درک آن‌ها برای شما بسیار مشکل است.
  • فراموش نکنید که لهجه و تلفظ لغات در آهنگ‌ها می‌تواند به یادگیری شما آسیب بزند. در انتخاب آهنگ با لهجه درست و مناسب نهایت دقت را داشته باشید.
  • پیش از گوش دادن به آهنگ متن آن را مطالعه نکنید. این کار نه تنها مفید نیست بلکه به یادگیری آسیب می‌زند.
  • موسیقی را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید زیرا هیچ زبان آموز تازه‌کاری نمی‌تواند اولین بار موزیک را گوش داده و متوجه شود. نباید خیلی به خود سخت بگیرید؛ مطابق با اصول یادگیری پیش بروید.
  • گوش دادن کافی نیست. با موسیقی بخوانید تا هم از یادگیری لغات مطمئن شوید و هم تلفظتان را تصحیح کنید. صدای خود را ضبط کنید، به آن گوش دهید و مشکلات تلفظی خود را رفع کنید. فراموش نکنید که عدم تکرار منجر به کند شدن یادگیری می‌شود.

بهترین خواننده برای یادگیری زبان انگلیسی

انتخاب آهنگ و انتخاب خواننده خوب برای یادگیری زبان اهمیت بسیاری دارد. نکته قابل توجه این است که تحت هر شرایطی خواننده و آهنگ باید متناسب با سلیقه موسیقی شما باشند. شاید آهنگی را گوش دهید و هیچ کلمه‌ای از آن را متوجه نشوید اما به دلیل علاقه‌ای که دارید کم کم لغات و اصطلاحات آن را نیز درک کنید. انتخاب بهترین خواننده برای یادگیری زبان کار چندان آسانی نیست، زیرا هرکس سلیقه خاص خود را دارد. به طور کلی باید سراغ خواننده‌هایی بروید که کلمات را واضح و نه با ریتم تند و خاصی بیان می‌کنند. سعی کنید موسیقی‌هایی با معنا و مفهوم را انتخاب کنید که جملاتی کامل، نیمه رسمی و پرکاربرد در آن‌ها به کار رفته است.

یادگیری زبان با آهنگ

بهترین خوانندگان پاپ برای آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

Adele خواننده پاپ نسل جدید، واژگان نسبتا سختی در آهنگ‌های خود دارد و گوش دادن به آهنگ‌های وی برای تقویت لهجه بریتیش بسیار مناسب است. از محبوب‌ترین آهنگ‌های وی می‌توان به hello و someone like you و When We were Young اشاره کرد.

Sam smith از جمله خوانندگان با لهجه بریتیش است که از لغات ساده در آهنگ‌های خود استفاده می‌کند و آهنگ‌های وی برای تقویت مهارت‌های شنیداری بسیار مناسب است. در گام‌های اول آموزش زبان با آهنگ می‌توانید از آهنگ‌های محبوب این خواننده از جمله Stay with me استفاده کنید.
Taylor Swift اگر می‌خواهید لهجه امریکن خود را تقویت کنید از آهنگ‌های خانم تیلور سویفت مانند Love Story استفاده کنید.

بهترین خوانندگان راک برای آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

The Beatles گروهی از خواننده‌های راک است که در آهنگ‌های خود از کلمات ساده‌ای استفاده کرده‌اند. از جمله آهنگ‌های این گروه محبوب می‌توان به and I love her اشاره کرد.
The Carpenters گروهی خواننده با طرز بیانی واضح هستند. آهنگ‌های این گروه برای استفاده در سطوح اولیه آموزش زبان بسیار مناسبند.
Maroon 5 گروهی پاپ و راک است که بیانی صریح و واضح دارد و از آهنگ‌های محبوب آن می‌توان به Memoires اشاره کرد.

یادگیری زبان با آهنگ

سخن نهایی

یکی از راه‌های یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز، گوش دادن به موسیقی است. موسیقی هنری جذاب است که با احساسات بشر گره می‌خورد و به راحتی به ذهن می‌نشیند. با رعایت مراحل یادگیری زبان با موسیقی می‌توانید زبان خود را به روشی لذت بخش تقویت کنید. برای یادگیری زبان با آهنگ انگلیسی می‌توانید به سایت مترجم وان مراجعه کنید. این وبسایت با بهره‌گیری از گروهی مجرب در آموزش زبان به شما در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی کمک می‌کند.

درباره نویسنده: elham imani

مطالب زیر را حتما بخوانید

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *