آموزش رسم نمودار در ورد

آموزش تصویری نحوه رسم نمودار در ورد جهت نمایش گرافیکی داده ها

نمودارها ابزاری برای نمایش گرافیکی و مقایسه داده های عددی که به دست آورده اید هستند. با این ابزارها شما می توانید روند رشد یا نزول اطلاعاتتان را به راحتی ببینید. یکی از قابلیت های نرم افزار ورد امکان رسم نمودار و مقایسه داده ها از طریق این نمودارها می باشد. در این مطلب به شما نحوه رسم نمودار در ورد را به صورت تصویری آموزش می دهیم.

 قابلیت نمودار در برنامه ورد

همانطور که می دانید بیشتر پایان نامه ها، تحقیقات و گزارشات با برنامه های مجموعه آفیس، بخصوص ورد تهیه می شوند. در اکثر مقالات و گزارش ها از جمله گزارشات مالی شما نیاز به استفاده از نمودارها و دیاگرام ها برای نمایش اطلاعات جمع آوری شده تان دارید.

با اینکه قابلیت چارت در برنامه ورد به اندازه برنامه اکسل پیشرفته نیست اما در صورتیکه بخواهید مقایسه ساده ای از یک سری ارقام تهیه کنید می توانید از قابلیت درون برنامه ای ورد برای رسم چارت استفاده کنید.

همچنین نرم افزار Word می تواند با استفاده از ویژگی Automated Chart با نرم افزار اکسل ارتباط برقرار کند و به شما اجازه می دهد که نمودارهای تهیه شده در اکسل را به برنامه وردتان اضافه کنید.

اکثر مقالات معتبر که در ژورنال های بین المللی منتشر می شوند از نمودار برای مقایسه داده ها استفاده کرده اند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت استفاده از این اطلاعات نیاز به ترجمه مقاله و درک اطلاعات درون نمودارها دارند.

نرم افزار ورد چند نوع نمودار مختلف دارد که برای نمایش های مختلف از داده ها ایجاد شده اند. در ادامه روش رسم نمودار در ورد را به صورت کامل به شما آموزش می دهیم.

مراحل رسم نمودار در ورد

  • ابتدا روی منوی Insert کلیک کرده، سپس گزینه Chart را انتخاب نمایید.
مراحل رسم نمودار در ورد
گزینه علامت زده در تصویر را انتخاب کنید.
  • پنجره Chart برای شما باز می شود. از نوار سمت چپ این صفحه نوع نمودار مورد نظرتان را انتخاب کنید. نمودارهای موجود در این بخش شامل نمودار ستونی، خطی، دایره ای، میله ای، اسکاتر و غیره می باشند.
  • از بخش سمت راست پنجره، شکل نهایی نمودار مورد نظرتان را انتخاب کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
مراحل رسم نمودار در ورد
بسته به نیازتان یکی از انواع نمودارهای موجود را انتخاب کنید.
  • طرح اولیه نمودار به همراه یک جدول کوچک اکسل به منظور وارد کردن داده های جدول، برای شما باز می شود. داده های جدول را وارد کنید یا اینکه جدولی که قصد دارید از داده های آن نمودار ایجاد کنید را انتخاب نمایید.

بعد از تهیه کامل سندتان بهتر است دسترسی پذیری افراد به سند نهایی تان را راحت تر کنید. یکی از راه های این کار فهرست بندی مطالب می باشد. شما می توانید فهرست نمودارهای بکار رفته در فایلتان را در ابتدا یا انتهای کتاب و یا مقاله تان ذکر کنید تا خوانندگان به راحتی بتوانند به بخش مدنظرشان دسترسی داشته باشند.

 اضافه کردن نمودار اکسل در ورد

روش راحت تر برای رسم نمودار در ورد این است که شما ابتدا نمودار مدنظرتان را در اکسل ایجاد کنید و آن را به سند وردتان اضافه نمائید. برای این کار کافیست که نمودار مدنظرتان را کپی کرده و در محل مناسب در ورد الصاق کنید.

البته باید توجه کنید که در این روش بر خلاف روش قبل، اطلاعات نمودار در فایل EXEL ذخیره می شود و نمودار درج شده در WORD به مقادیر نمودار EXEL متصل نیست. بنابراین نمی توانید از درون برنامه ورد مقادیر نمودار را تغییر دهید و تنها قادر به خواندن اطلاعات از نمودار هستید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *